etina English Deutsch Polski        

JANSKÉ LÁZNĚ A OKOLÍ

Janské Lázně jsou turisticky velice vyhledávaným místem a centrem sportu, zábavy a lázeňského odpočinku na úpatí Černé hory ve východních Krkonoších. Odpočinout si do Janských Lázní každoročně přijíždějí tisíce příznivců letní turistiky a milovníci zimních sportů. Přijeďte a osobně poznejte místní krásy.

 

Cyklistika a koloběžky

V bezprostředním okolí tohoto vyhlášeného lázeňského městečka se nachází nespočet upravených pěších a cyklistických tras, které vás jistě nezklamou. Už jste sjížděli z Černé hory na koloběžce?  Nenechte si ujít tento adrenalin. V průběhu letní sezóny si na několika místech v Janských Lázních můžete vypůjčit koloběžky na sjezd z Černé hory, horská kola, která vám umožní prozkoumat i vzdálená zákoutí okolních hor nebo elektrokola pro pohodlnější sportovce.

 

Stezka korunami stromů

Rozhlédnout se do krajiny a zároveň nahlédnout do podzemí můžete pouze na Stezce korunami stromů.  Trasa stezky je 1300 metrů dlouhá a vyhlídková věž je 45 metrů vysoká. Na dosah ruky budete mít druhově pestrý les a výhledy vás jistě uchvátí.

     

Lyžování

Ski-Resort ČERN?? HORA – PEC je největší lyžařský resort v České republice. Zláká vás na moderní vleky a lanovky a na 44 km upravených běžeckých a lyžařských tratí na 1 skipas. Nejdelší sjezdovka v českých horách je místní chloubou.

     

Sněžka

Zapomenout bychom neměli na nejvyšší horu České republiky, Sněžku, která se nachází jen 14 km od hotelu a moderní lanová dráha vás vyveze přímo na její vrchol.

     

Wellness

Po náročném dni si jistě rádi odpočinete v krytém bazénu a saunách. Lázeňské wellness centrum s krytým bazénem, venkovními vířivkami, saunami a parními lázněmi je k dispozici hostům našeho hotelu celoročně.

     

Lázeňská kolonáda

Jako za starých časů se projdete po secesní lázeňské kolonádě, která leží jen 350 metrů od hotelu Astoria a kde budete mít možnost ochutnat místní léčivé prameny. Věhlas si po světě lázně získaly zejména úspěšnou léčbou nemocí pohybového ústrojí. Teplé léčivé prameny a klidné horské místo si celoročně přijíždějí vychutnat tisíce českých i zahraničních turistů. 

Ve vzdálenějším okolí můžete navštívit např. ZOO ve Dvoře Králové nad Labem, Adršpašské skály, muzeum ve Vrchlabí, sklárnu v Harrachově, zařídíme exkurzi pivovarů nebo zahraniční výlet do nedalekého Polska.